Skąd wziąć środki na otworzenie własnej firmy?

Skąd wziąć środki na otworzenie własnej firmy?

23 kwietnia 2018 Wyłączono przez admin

Jeśli masz ciekawy pomysł na biznes to zaryzykuj! Firmy świadczące usługi, których nie ma jeszcze na rynku lub w okolicy cieszą się zazwyczaj dużą popularnością. Najważniejszy to świetny biznesplan i pewna suma gotówki, którą musimy zainwestować, aby taka firmę otworzyć.

Jak zdobyć gotówkę na otworzenie firmy?

Chcąc otworzyć własną firmę musimy mieć pewną sumę pieniędzy. Na szczęście są sposoby, aby ją zdobyć. Na start biznesu należy dysponować gotówką w kwocie około 100 tysięcy. Najwięcej pieniędzy na pewno pochłonie sprzęt. Ale można pozyskać gotówkę z:

  • Urzędu Pracy – jeśli jest się osoba bezrobotną to po finanse można zgłosić się do urzędu pracy – powiatowego lub wojewódzkiego. Obecnie można nawet pożyczyć sumę w kwocie 70 tysięcy.
  • Środki unijne – jeśli jesteś osoba zatrudnioną to można przejrzeć ofertę programów unijnych w danym regionie.
  • Fundusz poręczeń kredytowych
  • Bank – przyjazny początkowym przedsiębiorcom, zajmuje się udzielaniem kredytów na preferencyjnych warunkach osobom startującym ze swoim biznesem
  • Instytucje

Jednym ze świetnych pomysłów jest otworzenie firmy, która zajmuje się tworzeniem nadruków. Wystarczy mieć pomysł na oryginalne wzory i dostęp do dobrej jakości materiałów. Przeróżne wzory, zdjęcia bliskich, firmowe logo albo zabawne teksty – jeśli twoja firm będzie oferowała takie usługi to twoja firma to strzał w dziesiątkę! Prowadzić taka działalność może każdy! Wystarczy duża dawka kreatywności i wyczucia artystycznego. Podstawą muszą być produkty wysokiej jakości. Koszulki firmowe z własnym nadrukiem, koszulki z nadrukiem, kubki z logo. Wszystkie te produkty, które zostaną wykonane z materiałów dobrej jakości mogą mieć powodzenie.

Kolejnym świetnym pomysłem na biznes może być otworzenie lokalu, gdzie serwowana będzie dieta pudełkowa. Zdrowe jedzenie jest na topie, dlatego dobrze przyrządzone dania będą schodziły, jak świeże bułeczki. Bycie ,,fit” jest na topie, dlatego coraz więcej osób korzysta z usług restauracji ze zdrową żywnością.

Nieważne gdzie będzie znajdowała się twoja firma, ważne, aby mieć świetny pomysł, dobre produkty i pewien wkład finansowy.