Popularność języków obcych w naszym kraju

Popularność języków obcych w naszym kraju

23 kwietnia 2018 Wyłączono przez admin

Znajomość języków obcych w ówczesnym świecie jest niezbędna. Popularnym językiem tutaj w Polsce jest język niemiecki, używany przez naszych zachodnich sąsiadów oraz język angielski, który można nazwać językiem światowym. Języków obcych uczymy się już od najmłodszych lat w szkołach. A wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia.

Wykorzystywanie znanych języków

Języki wykorzystywane są w wielu dziadzinach życia. Najpopularniejszym językiem na całym świecie jest język angielski. To właśnie tego języka uczymy się od najmłodszych lat. Ten język jest bardzo ważny, dlatego na zakończenie szkoły średniej piszemy obowiązkową maturę z tego właśnie języka. Język angielski Mogilno wykorzystywany jest:

  • w pracy – korporacje, firmy produkcyjne, marketingowe czy informatyczne. Każda branża wymaga znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • podczas podróży – wyjeżdżając do ciepłych krajów (Hiszpania, Francja, Turcja) – wszędzie tam porozumiemy się w języku angielskim
  • w programach komputerowych – wiele programów komputerowych ma zaprogramowane działanie w języku angielskim, dlatego nie raz spotykamy się z programami właśnie w tym języku,
  • filmy – wiele filmów nagrywanych jest w języku angielskim, nawet u nas w Polsce na początku, kiedy filmy nie są jeszcze przetłumaczone zostają wyświetlane w oryginale.

Język angielski wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Dlatego bardzo duży nacisk jest kładziony na jego znajomość. Oto kilka sposobów, jak podszlifować swój język:

  • korepetycje z języka angielskiego
  • wyjazdy na szkolenia
  • wyjazdy za granicę
  • utrzymywanie kontaktów z osobami zza granicy
  • czytanie książek w języku angielskim
  • oglądanie filmów i słuchanie muzyki w języku angielskim

Wszystkie te działania powodują, że oswajamy się z tym językiem i jest on łatwiej przyswajany i lepiej zapamiętywany. Ważne, aby jego nauka szła równo w parze z oglądaniem filmów i słuchaniem muzyki w języku obcym.

Jakich innych języków uczą się jeszcze nasi rodacy?

Język angielski jest językiem podstawowym i wiele osób radzi sobie z nim świetnie. Dużo osób też uczy się języka niemieckiego, bo również jest bardzo często wykorzystywany w naszym kraju. Szczególnie w firmach transportowych i logistycznych, gdzie następuje wymiana towarów między tymi dwoma krajami. Osoby, które zamierzają wiązać swoją przyszłość z kierunkami medycznymi uczą się języka łacińskiego, który jest obowiązkowy na studiach medycznych.