Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

23 kwietnia 2018 Wyłączono przez admin

Grube, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety często przeszkodą do utrzymania takich włosów jest dolegliwość, która towarzyszy wielu osobom – nadmierne wypadanie włosów. Nie jest to problem jedynie kosmetyczny, a bardzo często trzeba go leczyć. Dziś skupimy się na przyczynach nadmiernego wypadania włosów oraz podpowiemy co robić, aby zmniejszyć ten problem.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Wiadomo, że nie tylko styl życia, ale również prawidłowa dieta wpływają na stan naszych włosów. Jeśli zauważymy, że zaczęło nam wypadać jeszcze więcej włosów niż dotychczas należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa. Problem wypadających włosów pomoże nam rozwiązać również trycholog Gniezno.

Przyczyny wypadania włosów można podzielić na te bez względu na płeć lub na te, które dotyczą tylko kobiet albo tylko mężczyzn.

Przyczyny wypadania włosów bez względu na płeć:

  1. Zaburzenia funkcjonowania organizmu i choroby

Przyczyną wypadania włosów mogą być choroby lub zaburzenia w naszym organizmie. Wypadanie włosów może być spowodowane: zatruciem toksynami i metalami ciężkimi, stresem, chemioterapią, chorobami zakaźnymi, chorobami takimi jak nadczynność i niedoczynność tarczycy. Nadmiar wypadających włosów może być również wywołany przez leki, które przyjmujemy. Szczególnie dotyczy to leków przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych, stosowanych w chorobach serca czy antykoncepcyjnych. Wypadanie włosów może być spowodowane grzybicą skóry głowy albo chorobami psychicznymi.

  1. Nieprawidłowa dieta

Prawidłowa dieta wpływa na jakość naszych włosów. W złym stanie będą nasze włosy, jeśli mamy niedobór cynku, który przyczynia się do prawidłowego wzrostu włosów oraz odpowiada za prawidłową syntezę keratyny, która tworzy włókna włosa. Nasze włosy będą wypadały jeśli będziemy mieć niedobór kwasów tłuszczowych Omega 3, witaminy D3, białka, żelaza i biotyny.

  1. Inne czynniki zewnętrzne

Na zły stan w naszych włosów wpływa również palenie papierosów, promieniowanie UV, słona i chlorowana woda, wiatr i piasek, wahania wilgotności powietrza, niska temperatura i śnieg oraz zimne powietrze.

Dlatego, aby dbać o nasze włosy należy utrzymywać odpowiednią dietę, dbać o to, aby do naszego organizmu dostarczane były wszystkie niezbędne witaminy. Aby włosy nie wypadały należy jak najrzadziej stosować środki do stylizacji włosów zawierające alkohol. Należy także ograniczyć suszenie włosów.