Gospodarka odpadami Toruń – Ilość śmieci, która przeraża

Gospodarka odpadami Toruń – Ilość śmieci, która przeraża

24 marca 2022 Wyłączono przez admin

Czy 13, 1 miliona ton to dużo? Raczej każdy odpowie, że tak. A gdy uświadomimy sobie, że w 2020 roku tyle właśnie ton śmieci zebrano w Polsce można się przerazić. W samej Polsce, bo w skali globalnej liczby te podawane są w miliardach. Na naszej planecie produkuje się ogromną ilość śmieci, dlatego ochrona środowiska to dziś bardzo ważny temat. Nie sama produkcja śmieci, ale także nieodpowiednia gospodarka odpadami Toruń jest problemem. W tym artykule trochę rad, jak dbać o środowisko.

Odpowiednia gospodarka odpadami Toruń to początek drogi ku poprawie


 Ile kilogramów śmieci produkujesz? Okazuje się, że na jednego Polaka przypada około 340 kg śmieci rocznie. To naprawdę dużo. W związku z tym Bank Światowy w swoim najnowszym raporcie dotyczącym wyzwań gospodarki odpadami podał, że bez podjęcia pilnych działań do 2050 r. ilość odpadów wytwarzanych na świecie wzrośnie w porównaniu z obecnym poziomem o 70%. A ile ton produkujemy aktualnie? Roczne na całym świecie ilość przekracza 2 miliardy ton. Szacuje się, że każdego roku do mórz i oceanów trafia od 4,8mln do 12,7mln ton plastiku. Jak to możliwe? Dzieje się tak między innymi przez beztroskie wyrzucanie śmieci na ziemię lub do rzeki, a rzekami trafiają do mórz i oceanów. Odpowiednia gospodarka odpadami Toruń  znacznie przyczynia się do walki o naszą planetę. W tym artykule skupimy się na pewnej sprawie, o której wspomina się rzadko, a stanowi spory problem

odbiór odpadów wielkopolskie

Odbiór odpadów Wielkopolskie – Nie tylko produkcja, a składowanie śmieci

Ale samo produkowanie śmieci to nie jedyny problem. Chodzi też o ich składowanie i segregowanie. W trakcie budów, rozbiórek i tym podobnych wytwarza się wiele odpadów budowlanych. Niestety często są one źle zabezpieczane lub nawet pozostawiane same sobie. A takie odpady mogą się jeszcze przydać! Zaliczamy do nich:

  • gruz – betonowy, ceramiczny, ceglany,
  • tynki, gips, cement,
  • płyty kartonowo-gipsowe, tapety,
  • okienna i drzwiowa stolarka,
  • odpady instalacyjne,
  • materiały użyte do pokryć dachowych,
  • urządzenia i instalacje metalowe,
  • PVC – od wanny, armatury, aż po złom i tworzywa sztuczne,
  • materiały izolacyjne, styropian.

Firmy oferujące odbiór odpadów Wielkopolskie potrafią odpowiednio zabezpieczyć, oczyścić oraz posegregować takie odpady. Dzięki temu dostają drugie życie. Musimy być świadomi tego, że nasza planeta jest bardzo zanieczyszczona. Każdy z nas może mieć wkład w jej oczyszczenie. Postaw na świadome gospodarowanie odpadami.