Światowe smaki – spróbuj i Ty!

Światowe smaki – spróbuj i Ty!

11 lipca 2019 Wyłącz przez admin

W Polsce jemy różne dania. Wyróżniamy te tradycyjne, które wyróżniają Polskę oraz te zapożyczone z innych krajów. Coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowe odżywanie. W sklepach znaleźć można coraz więcej produktów Bio. Wybieramy je, ponieważ coraz więcej zwykłej żywności jest zbyt bardzo przetworzonych, przez co tracą swoje wartości odżywcze. W naszym artykule dowiesz się o najpopularniejszych daniach w Polsce – tych tradycyjnych i tych zapożyczonych z innych krajów. Poznasz również produkty Bio, które są najczęściej wykorzystywane.

Najpopularniejsze tradycyjne polskie dania

Polska słynie z dobrej kuchni. Wyróżniamy wiele potraw, które są charakterystyczne z naszym krajem. Jedną z nich jest rosół, czyli zupa, najczęściej z kury podawana ze swojskim makaronem. Rosół najczęściej jada się w niedziele. Zupa ta podawana jest wraz z drugim daniem. A co na drugie danie? Może to być kotlet schabowy, z jedzenia którego również słyną nasi rodacy. Innymi potrawami są pierogi ruskie, które podawane są z serem na słodko albo pierogi z kapustą i grzybami, które goszczą na wigilijnym stole. Również znany u nas jest żur z jajkiem, bigos czy też sernik.

Zapożyczone dania zza granicy, które jada się w Polsce

Coraz częściej pojawiają się restauracje, które serwują dania znane za granica. Najpopularniejsza w Polsce jest pizzeria Ogrody, gdzie serwowane są pizzy o różnych smakach. Oczywiście nasza polska pizza nie smakuje tak samo, jak ta z Włoch, jednak również ma wielu swoich zwolenników. Nasza pizza najczęściej podawana jest z sosami na bazie majonezu, natomiast we Włoszech pizzę jada się tylko z oliwą. Kolejnym znanym daniem, które coraz częściej jada się w Polsce jest sushi. W miastach można spotkać częściej takie restauracje, które serwują takie potrawy – mają one wielu zwolenników. Sushi czyli ryż, surowa ryba i glony podawane z odpowiednimi dipami smakuje wielu polakom.

mężczyzna jedzący sushi pałeczkami

Najczęściej w miastach można spotkać również restauracje meksykańskie, chińskie i wiele innych. Lubimy próbować nowe i nieznane smaki, dlatego z chęcią wybieramy się do takich restauracji. Dzięki takim restauracjom możemy przenieść się w inny klimat, który panuje w restauracjach w różnych zakątkach świata.