Metody wykonywania manicure i pedicure

Metody wykonywania manicure i pedicure

10 lipca 2019 Wyłączono przez admin

Ładnie zrobione paznokcie to atrybut każdej kobiety. Każda z nas coraz częściej decyduje się na manicure. Sposobów na wykonanie manicure jest wiele. Jedne panie wykonują ten zabieg samodzielnie, w domu, inne zaś udają się do kosmetyczki. Poznaj najpopularniejsze metody zdobienia paznokci oraz dowiedz się, jakie przyrządy są potrzebne, aby samodzielnie wykonać manicure lub pedicure w domu.

Samodzielny manicure w domu – co Ci się przyda?

Coraz więcej kobiet decyduje się samodzielnie wykonywać manicure i pedicure. Do takiego zabiegu niezbędne są odpowiednie przyrządy. Jednak samodzielne wykonywanie manicure ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu oraz paliwa, jakie musielibyśmy stracić na kosmetyczkę. Również i manicure w domu możemy wykonywać o każdej porze dnia. Co zatem niezbędne jest do wykonania takiego zabiegu?

Jeśli zamierzamy wykonać manicure hybrydowy, który jest najpopularniejszy wśród wszystkich metod to konieczne jest posiadanie lampy UV. Do kompletu powinniśmy mieć lakiery hybrydowe, bazę, top, waciki bezpyłowe, aceton, primer oraz ciążki do skórek i pilniki do paznokci. Dodatkowo, jeśli zamierzamy wykonywać wzorki potrzebne nam będą pędzelki. Do ozdoby paznokci dodatkowo można dokupić naklejki, pyłki lub inne przedmioty.

Najpopularniejsze metody zdobienia paznokci

Jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci jest metoda hybrydowa. Manicure hybrydowy jest trwały i wytrzymuje nawet do dwóch tygodniu. Coraz częściej kobiety samodzielnie wykonują manicure hybrydowy we własnym domu. Niezbędne jest tylko posiadanie odpowiednich akcesoriów.

Kolejna metodą jest metoda żelowa. Jest to bardzo trwała metoda, która również staje się coraz bardziej popularna. Tą metodą możemy również przedłużać paznokcie, dzięki czemu mogą być one długie i piękne. Do wykonania manicure żelowego potrzebne są takie same akcesoria, co w przypadku manicure hybrydowego, jednak dodatkowo powinniśmy posiadać mocny żel, który nakłada się jako pierwszą warstwę.

kobieta piłująca paznokcie

Ostatnią wymieniona metoda jest metoda akrylowa. Jest to najmniej znana metoda wykonywania manicure. Jest to nowość na rynku, dlatego wiele kobiet nie korzysta jeszcze z tej metody manicure. Do tej metody wykorzystuje się odpowiedni akryl, który łączony jest z liquidem. Przedłużanie paznokcia odbywa się na tej samej zasadzie, co w przypadku przedłużania żelowego, jednak metody te różni czynnik przedłużający.