Marihuana medyczne i jej cenne zastosowanie

Marihuana medyczne i jej cenne zastosowanie

10 października 2019 Wyłącz przez admin

Ostatnimi czasy marihuana medyczna była szeroko omawianym tematem. Została ona wprowadzona do sprzedaży w aptekach. Stosuje się ją do uśmierzania bólu w wielu schorzeniach. Marihuana medyczna sprowadzana jest zza granicy i wydawana jest pacjentom na receptę. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi marihuany medycznej. Warto dowiedzieć się, dla kogo przeznaczona jest taka marihuana medyczna.

Gdzie można dostać marihuanę medyczną?

Od 17 stycznia 2019 roku na rynek została wprowadzona do sprzedaży marihuana medyczna. Leczenie marihuaną medyczną stało się legalne. Marihuana medyczna to wyrób robiony z kopii indyjskich.

Jaka jest cena marihuany medycznej oraz co znajduje się w jej składzie?

Marihuana medyczna została włączona do sprzedaży. Cena za gram wynosi około 65 złotych. W jej składzie znajduje się około 19% THC oraz mniej niż 1% CBD.

Dla kogo przeznaczona jest marihuana medyczna?

Marihuana medyczna wykorzystywana jest do uśmierzania bólu. Stosuje się ją w różnych schorzeniach. Marihuana medyczna wykorzystywana jest przez pacjentów, którzy zmagają się z:

  • bólami pourazowymi, fantomowymi, chronicznymi czy neuropatycznymi,
  • chemioterapia i radioterapią,
  • stwardnieniem rozsianym i padaczką,
  • chorobą Alzheimera.

To tylko niektóre schorzenia, do których zwalczania objawów wykorzystuje się marihuanę medyczną. Marihuana medyczna stosowana jest również do wspomagania metabolizmu czy leczenia stresu pourazowego.

Gdzie można zakupić produkty z marihuaną medyczną?

Samą marihuanę lecznicza możemy zakupić jedynie w aptekach. Jednak na rynek zostały wprowadzone takie produkty jak: batony konopne, białko konopne, czekolada z konopi, ciasteczka z konopi, herbata konopna, maści konopne i wiele innych produktów. Takie produkty sprzedawane są najczęściej w sklepach internetowych. Istnieją również sklepy stacjonarne, gdzie sprzedawane są takie produkty.

doktor wypisująca receptę na laptopie

Zainteresowanych osób do leczenia tą metodą jest wiele. Niektórzy tylko w marihuanie medycznej widza nadzieje na powrót do prawidłowego funkcjonowania. A czy Ty masz w swoim otoczeniu osoby, które korzystają z tej metody leczenia? Czy zauważalne są pozytywne skutki działania marihuany medycznej?